تعمیر مبل

رویه کوبی مبلمان چیست؟

رویه کوبی مبل چیست؟

رویه کوبی مبلمان آخرین مرحله در ساخت مبلمان است. پس از آنکه اسکلت یا بدنه اصلی مبلمان حاضر شد، مرحله روکوبی آغاز می‌شود. در این مرحله کلاف مبلمان پر شده و روی آن پارچه کشیده می‌شود و به این ترتیب مبل جلوه نهایی خود را پیدا می‌کند.

رویه کوبی تأثیر زیادی در زیبایی مبلمان دارد و به همین دلیل، باید توسط فردی ماهر و کارآزموده انجام ‌‌شود. یک رویه‌کوب ماهر باید بتواند پارچه رومبلی را با ظرافت و بدون عیب و نقص، طوری روی مبل بکشد که طرح پارچه، راه‌ها و یا گل‌های پارچه نمای زیبایی بر روی کار پیدا کنند.

رویه کوبی مبل چیست

انواع رویه کوبی مبل چیست؟

رای تهیه این رویه کوب از مواد اولیه و خام در دسترس استفاده می شود. این مواد بر حسب دیزاین مورد نظر بر روی مبل اعمال می گردد. کلیه این امور برای قابل استفاده شدن مبل مورد استفاده قرار می گیرد. رویه کوبی در این نوع روش بسیار ساده می باشد. چون این رویه کوبی مبل با مواد خام و تازه انجام می شود.
نوع دیگر رویه کوبی بر روی مبل های قدیمی و فرسوده انجام می شود. برای رویه کوبی در این مبل ها، ابتدا محتویات درون مبل بیرون کشیده می شود. در این صورت تعمیرات لازم برای کلاف مبل مد نظر قرار می گیرد. در این مرحله فنربندی مبل یا پر کردن محتویات مبل انجام می شود. پس از اجرای تعمیرات، رویه مورد نظر بر روی مبل استفاده می شود.

قبل از اینکه از پروسه رویه کوبی مبل چیست بهره مند شویم، باید از سالم بودن کلاف اصلی مبل اطمینان داشته باشیم. کیفیت یک مبل با کلاف آن مشخص خواهد شد و تاثیر مهمی در پروسه رویه کوبی مبل دارد.

کاربرد رویه کوبی مبل

رویه کوبی مبل چگونه است؟

پس از این که متوجه شدید رویه کوبی مبل چیست، حالا باید با نحوه انجام آن آشنا شویم. برای نوسازی و تعمیرات مبلمان مورد استفاده می باشد. زمانی که پارچه رویه مبل آسیب می بیند، از این روش بهره مند می شوند. برای شروع کار ابتدا پارچه روی مبل باز می شود. در ادامه پارچه به طور کامل خارج خواهد شد.
حالا باید کیفیت اسفنج مبل مورد بازبینی قرار بگیرد. در این مرحله کلیه تعمیرات نظیر جاانداختن تسمه ها، تعویض اسفنج یا فنرکشی انجام می شود. اگر مبلمان از نظر اسکلت چوبی و اسفنج سالم است، رویه کوبی مبل بسیار منطقی و مقرون به صرفه خواهد بود.

رویه کوبی مبل در اصفهان

شما می توانید با خیال راحت تعمیر و رویه کوبی مبل خود در اصفهان را را به ما بسپارید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *