تعمیر مبل

انواع رویه کوبی مبل

رویه کوبی مبل چیست

رویه کوبی جزوه کار های صنعت مبل تلقی می شود و توسط افرادی که در این کار خبره هستند و آموزش دیده اند انجام می شود. در واقع به فرآیند تبدیل مواد خام اولیه به مبل تکمیل و آماده سازی شده رویه کوبی مبل گفته می شود که این افراد را رویه کوب می گویند.رویه کوبی روی دو نوع مبل صورت می گیرد اولی کلاف های خام و دومی مبل های دسته دوم است.

برای همه از ما پیش آمده که بخواهیم طراحی منزلمان را تغییر دهیم اما خریدن تمام وسایل جدید برای خانه کاری پر هزینه خواهد بود پس می توانید با کمک روش هایی مانند رویه کوبی برای مبل ها که وجود دارد از هزینه ها کم کنیم و در مقابل همان رنگ و طرحی که مورد پسندمان است و مناسب با طراحی منزل به مبل های قدیمی مان بدهیم.

اما توجه داشته باشید که قبل از رویه کوبی حتما توسط فرد متخصص از سالم بودن یا نبودن کلاف مبل تان اطمینان حاصل کنید. کلاف مبل نقش استخوان بندی هر مبل را برعهده دارد که در صورت سالم نبودن آن رویه کاری آن مبل فقط هزینه ای اضافی برای شما خواهد بود و شما بعد از مدت کوتاهی باید دوباره هزینه ای برای مبل های جدید پرداخت کنید. رویه کوبی به دو دسته ی فریم رویه مبل جدید و رویه کوبی مبل های قدیمی و فرسوده تقسیم می شود.

انواع رویه کوبی مبل

در واقع می توان گفت که رویه کوبی به دو دسته ی زیر تقسیم می شود:

  • رویه کوبی روی کلاف خام :

 در این نوع رویه کوبی , رویه کوب باید از مواد خام و اولیه ای در اختیار دارد با توجه به طراحی و دیزاینی که طراحی شده روی مبل پیاده کند تا به یک مبل قابل استفاده و زیبا تبدیل شود. این نوع رویه کوبی به دلیل وجود مواد تازه آسانتر از سایر رویه کوبی ها تلقی می شود.

  • رویه کوبی مبل دست دوم و فرسوده:

در این نوع رویه کوبی مبل از مبل های فرسوده و قدیمی برای کار استفاده می شود. در این نوع رویه کوبی تمامی محتوی داخل مبل را خارج می کنند تا کلاف اصلی مبل را مشاهده کنند و در صورت آسیب دیدن آن را تعمیر کنند سپس در مرحله ی بعد توسط رویه کوب مواد جدید برای مبل شامل پر کردن محتوا یا فنر بندی مبل انجام می شود و در آخرین مرحله پارچه ی انتخابی شما برای مبل روی آن قرار داده می شود.رویه کوبی روی این نوع مبل ها زمانی انجام می شود که از سالم بودن و محکم بودن کلاف مبل مطمئن باشند چون مهمترین گزینه در مبل ها کلاف آن می باشد و کیفیت هر مبل توسط کلاف مشخص خواهد شد.

رویه کوبی مبل در اصفهان

شما می توانید با خیال راحت تعمیر و رویه کوبی مبل خود در اصفهان را را به ما بسپارید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *