پارچه مبلمان

پارچه مبلمان در دکوراسیون

همه ما برای رسیدن به یک دکوراسیون شیک نیازمند به وسایل شیک و زیبا هستیم. شاید مبلمان یکی از مهم ترین پارامترها در زمینه دکوراسیون داخلی به شمار می آید به همین خاطر نیاز است به این مورد بیشتر از سایر وسایل در دکور کردن منزل توجه شود. سرویس مبل به سه دسته راحتی، استیل و کلاسیک تقسیم می شود. ما در مقاله پیش در مبل اصفهان رو سعی بر آن داریم نقش پارچه مبلمان در دکوراسیون منزل را قدری شفاف تر در این سه حوزه برای شما توضیح دهیم. سرویس مبل راحتی عموما برای اتاق نشیمن، اتاق کار و اتاق خواب مورد استفاده قرار می گیرد. سرویس مبل کلاسیک و استیل انتخاب مطلوب تری برای فضاهای رسمی به شمار می آید. به همین خاطر علاوه بر انتخاب مبل نیاز است رنگ آمیزی و ایده پردازی های محیط اطراف نیز با دقت بیشتری دنبال شود تا زیبایی اثر گذار تری از آن شما شود. شما با تهیه یک کوسن رنگی، یک پاف رنگی طرح دار یا یک کاغذ دیواری شیک می توانید به دکوراسیون متفاوتی در فضا دست پیدا کنید.

نقش رنگ آمیزی فضا در چیدمان

ما به راحتی در فضاهای با تناژ رنگی روشن می توانیم از مبل های رنگ تیره استفاده کنیم. مبل های که با رنگ تیره در منزل مورد استفاده قرار می گیرند به مراتب دیرتر از سایر مبلمان کثیف می شوند. به همین خاطر این سبک از مبلمان از طرفداران بسیار زیادی برخورد ار است. شما با استفاده از یک مبل مشکی، خاکستری، طوسی سیر یا قهوه ای تیره می توانید به ایده پردازی شبیه به تصویر ارائه شده نزدیک شوید. برای جلوه دادن بیشتر به فضا برای شما چند پیشنهاد داریم. اول از همه استفاده از یک رنگ ساده و روشن است. رنگ های مثل کرمی، صورتی ملایم، بنفش به صورت ترکیبی با رنگ سفید و رنگ آبی روشن می توانند انتخاب های ایدئالی برای شما محسوب شوند. راهکار دوم استفاده کردن از قاب های گل دار است که با طرح و نقش خود به فضا روحی از زیبایی القاء می کنند. کوسن های گل دار، ساده رنگی و طرح دار هم می توانند بسیار برای این ایده پردازی مناسب جلوه کنند. در ادامه با استفاده از آباژورهای رو میزی و صندلی های رنگی به راحتی به یک دکوراسیون مدرن دست پیدا خواهید کرد.

مبل رنگ روشن

پارچه های که برای مبلمان استفاده می شود نقش بسیار پر رنگی در سلیقه و دکوراسیون منزل شما دارد. به عنوان مثال با استفاده از مبلی شبیه به تصویر فوق می توانید به یک فضای کاملاً شیک و دل‌نشین دست پیدا کنید. رنگ روشن همیشه به شما حسی سرشار از سر زندگی و انرژی می بخشد گویی همیشه بهار مهمان خانه های شما است. برای اینکه از مبل های رنگی با تناژ رنگ شاد بهره ببرید بهتر است فضا را با رنگ های خنثی دیزاین کنید. این امر سبب بهتر دیده شدن دکوراسیون شما می شود. یکی از فنون اصلی متخصصان صنعت مد برای بهتر دیده شدن چیدمان شما به این صورت است که برای مبل های با رنگ روشن کف پوش و دیوار پوش به رنگ تیره رنگ آمیزی و دیزاین شود. ایده پردازی که در تصویر ارائه شده مشاهده می کنید گواه این امر است فرش و دیوار با رنگ طوسی دکور شده است و یک مبل صورتی رنگ برای طراحی دکوراسیون منزل مورد استفاده قرار گرفته است. همیشه برای زیبا تر شدن منزل خود از گلدان های طبیعی کمک بگیرید تا ایده پردازی شما سر شار از زیبایی شود.

طراحی متفاوت با کمترین هزینه

بازی با دکوراسیون منزل همیشه یکی از سرگرم کننده ترین کارها برای خانم های خوش سلیقه محسوب شده است. همه ما تمایل داریم یک خانه کاملاً متفاوت و زیبا داشته باشیم، اما صرف هزینه زیاد برای ما همیشه نگران کننده است. به همین خاطر برای شما یک پیشنهاد ویژه داریم برخی از تغییرات در منزل به شکل جزئی است به عنوان مثال شما با جابجایی وسایل در فضا به یک دکور جدید دست پیدا می کنید. گاهی اوقات هم نیاز است دست به کارهای دیگری زد که یکی از این کارها تغییر رویه مبل های منزل است. شما به راحتی با کمترین هزینه می توانید به تأثیر گذارترین ایده پردازی ها در دکوراسیون منزل دست پیدا کنید. در ابتدا نیاز است به این امر توجه شود که می خواهیم این تغییرات برای چه سبک مبلی به انجام برسد. به عنوان مثال میز نهار خوری، مبل استیل، مبل کلاسیک یا مبل راحتی کدام گزینه انتخابی شما است. انتخاب شما اگر مبل های راحتی اتاق نشیمن است به آسانی با خرید یک پارچه ساده کار شما به انجام می رسد. مبل های شما اگر در قاب قبل از تغییرات با پارچه های گل دار و طرح دار ساخته شده بودند به شما توصیه می کنیم برای جلوه دادن بیشتر به فضا این بار از پارچه های ساده به صورت یک دست و یک رنگ یا به صورت رنگی ایده بگیرید. با استفاده از کوسن های گل دار و طرح دار می توانید این تغییر دکوراسیون داخلی را به صورت گسترده تری دنبال کنید.

پارچه های ترکیبی برای سرویس مبل راحتی

همان گونه که در مطلب قبل اشاره شد همیشه باید به دنبال راهکاری برای تغییر دکوراسیون در منزل باشیم که هزینه زیادی را به خانواده تحمیل نکند. برای این منظور بهترین پیشنهاد ما برای شما تعویض روکش مبل شما است. حال برای اینکه قیمت منصفانه تری نصیب شما شود به راحتی می توانید تنها با تعویض روکش مبل های که رنگ و روی خود را بیشتر از دست داده اند به یک دکوراسیون ایدئال دست پیدا کنید. همانند تصویر ارائه شده با ترکیب پارچه ها به یک چیدمان شیک و مدرن دست پیدا خواهید کرد. کاناپه های شما اگر نیاز به تعویض روکش ندارد تنها به تعویض رویه مبل های راحتی و صندلی های مهمان بپردازید و سپس با پارچه های اضافه کوسن های با همان تناژ رنگی برای کاناپه های خود تهیه کنید تا چیدمان ست و یک دستی از آن شما شود. هارمونی رنگ منزل شما به راحتی با این ایده پردازی حفظ می شود. تعویض پارچه مبلمان یکی از کم هزینه ترین کارهای است که شما برای تغییر دکوراسیون دادن منزل خود می توانید از آن استفاده کنید.

 

قیمت پارچه های سرویس مبل

پارچه های که برای تغییر دادن رویه مبل های منزل مورد استفاده قرار می گیرند طیف قیمتی متفاوتی دارند. به عنوان مثال پارچه های ساده ای که برای مبل های راحتی مد نظر است قیمت مناسب تری در مقایسه با پارچه های مبلمان استیل از آن خود کرده است. پارچه های مرغوب تر و لوکس تری برای مبل های استیل و کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد. پارچه مخمل، پوست اسبی، چرم و ترکیب همه این ها با پارچه های دیگر گزینه مناسبی برای مبل های سلطنتی به شمار می آید. برای انتخاب یک رنگ ایدئال برای سرویس مبل های کلاسیک باید به جنس چوب آن نیز بسیار توجه شود. پارچه های که برای مبل های کلاسیک استفاده می شود به صورت مشبک، گل‌دار و زری دوزی شده است. هرچقدر هم که قیمت پارچه های مبل های سلطنتی گران باشد باز هم به شما در صرفه جویی هزینه ها کمک می کند شما با تعویض روکش مبلمان خود تا مدت ها از تعویض سرویس مبل معاف می شوید.

راهنمایی های برای خرید پارچه مبل

برای اینکه در زمان خرید روکش پارچه مبل با مشکل مواجه نشوید و هزینه های شما دو برابر نشود چند موضوع را مورد توجه قرار دهید. اول از هم مرغوبیت پارچه تهیه شده است با فروشنده مشورت کنید تا پارچه ای را به شما معرفی کند که پرز به خود نگیرد، اگر در منزل حیوان خانگی دارید. حال اگر کودکان شما بازی گوش هستند و مدام روی مبل بالا و پایین می پرند از فروشنده بخواهید پارچه ای را به شما معرفی کند که پرز رویه خود را سریع از دست ندهد و با نشستن و برخاستن زیاد به بافت پارچه آسیب وارد نشود. چرمی که برای روکش مبل های استیل و کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد به دو دسته چرم مصنوعی و چرم طبیعی تقسیم می شود. چرم مصنوعی به نسبت چرم طبیعی از قیمت منصفانه تری برخوردار است. سعی کنید در زمان تهیه چرم مصنوعی از چرمی استفاده کنید که در طی گذر زمان پوسته پوسته نشود چرا که چرم های طبیعی از این آسیب تا سال ها در امان است.

نقش پارچه در دکوراسیون داخلی

در طراحی دکوراسیون منزل علاوه بر رنگ آمیزی فضا باید به رنگ مبل مورد نظر نیز توجه شود. شما با استفاده از یک مبل تیره و یک فضای تیره بدون تردید به نتیجه دلخواه دست پیدا نمی کنید. حال اگر یک پارچه گل دار و یک فضا با رنگ روشن انتخاب شما باشد به تأثیر گذارترین ایده پردازی ها در فضا خواهید رسید و همیشه روحیه شما در این فضا شاد است. رنگ های خنثی بهترین انتخاب برای مبلمان با تناژ رنگی است؛ یعنی اگر قصد دارید با تعویض روکش مبل استیل قدیمی خود از چند رنگ روشن در ایده پردازی جدید استفاده کنید بهتر است از کاغذ دیواری گل دار استفاده نکنید چون فضا از یک بهم ریختگی ایده می گیرد. بهتر است رنگ های ساده و خنثی مثل طوسی سیر و روشن را درلیست انتخابی خود قرار دهید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *